۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۱ آذر

تاریخ ایجاد: ۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان   تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان   
نشست خبری مجازی به مناسبت روز جهانی غذا و هفته غذا

نشست خبری به مناسبت روز جهانی غذا برگزار شد

نشست خبری مجازی به مناسبت روز جهانی غذا و هفته غذا (24 تا30 مهرماه) با حضور دکتر «منصور قنبری زاده» مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد.

 به گزارش ایفدونا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا ودارو  کرمان،  دکتر قنبری زاده در این نشست گفت: از ابتدای سال جاری تا الان نزدیک به ۶۰۰ بازرسی در واحدهای آرایشی بهداشتی تحت نظارت علوم پزشکی کرمان صورت گرفته که ۷۰ تخلف کشف و ۸۸۵ میلیون ریال ارزش اقلام جمع‌آوری شده است

وی ادامه داد: در اقلام خوراکی ۴۰ مورد بازرسی از مراکز عمده پخش انجام شده؛ که ۱۵ تخلف کشف و ۷۵۹ میلیون ریال ارزش اقلام جمع آوری شده است

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بازرسی از آرایشگاه‌های زنانهتوسط این اداره گفت: متاسفانه در این مراکز از اقلام قاچاق، تقلبی و یا تاریخ مصرف گذشته زیادی استفاده می‌شد که بازرسیها اثرات خوبی در آن داشته است.

به گفته او در سه ماه گذشته ۴۰ بازرسی از آرایشگاه‌های زنانه انجام و ۱۲ مورد تخلف استفاده از اقلام قاچاق، تقلبی و یا تاریخ مصرف گذشته کشف شده است.

دکتر قنبری زاده تاکید کرد: آرایشگاه‌های زنانه موظفند تمامی اقلام مورد نیاز خود را از مراکز مجاز خریداری کنند.

وی در خصوص نظارت بر آب معدنی‌ها گفت: ۴ واحد تولیدی آب معدنی در کرمان وجود دارد؛ از ابتدای سال تا الان مورد خاصی وجود نداشته است. در سال گذشته موردی مشکوک بود که با توجه به بررسی‌ها منتفی شد.

 وی با اشاره به چند آیتم مهم در زمان خرید محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی گفت: محصولات غذایی آشامیدنی و آرایشی و بهداشتی حتما باید مجوزهای بهداشتی یا به عبارتی سیب سلامت داشته باشد؛ دقت به نشانگرهای رنگی روی محصولات هم لازم است.

 

DSC02062
DSC02065
DSC02070
DSC02071
DSC02076
DSC02080